Ландшафтна архітектура

садово-паркова та ландшафтна архітектура Черкащини

Гельмязів. Садибний парк (Левицьких)

У минулому місто Гельмязів, знаходиться на правому березі притоки Дніпра р. Супой та 3 км від автотраси Київ-Кременчук-Дніпропетрівськ. Окремі згадки про це місто існують в Іпатіївському та Лаврентіївському літописах та датуються першою половиною ХІІ ст.. Місто згадується у подальшому в літописах XIV ст. під назвою Ємесова чи Чемосова. В період визвольних війн XVII-XVIII ст. Гелмязів стає сотенним містечком, представники якого брали участь у Переяславській раді. Згодом козацька старшина стали кріпосниками та отримали від Російської імперії титули та звання, що дало змогу володіти значними маєтностями та селянами.

Парк розташований в центрі села, в минулому знаходився на території маєтку Ливицьких. Зараз на цій території міститься Гельмязівська середня школа. Головна алея парку йде прямо до школи, перед якою розкривається великий партер, окреслений віковими деревами. Поряд групи дерев, переважно місцевих порід та екзоти.

Поряд з парком розташована унікальна цегляна Троїцька церква в стилі класицизм, велична за своєю архітектурою та розташуванням. В селі працює виключно на ентузіазмі унікальний краєзнавчий музей, що містить багато інформації про історію краю.

Фотофіксація

Планування

За сучасним адмін. поділом - Золотоніський район
За адмін. поділом ХІХ ст. - Золотоніський повіт


Парк дня


thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail


Цікаве одним рядком

  follow me on Twitter

  Контакти

  Автор проекту:
  Гонца Федір Анатолійович
  - архітектор, науковець.
  Більше інформації доступно тут


  Для швидкого internet-зв'язку використайте Skype

  Skype Me™!

  телефон

  +380 50 538 24 89 (MTC)

  +380 93 654 22 24 (Life)

  Gtalk fedir.gontsa

  e-mail

  http://supergarden.org.ua/