Ландшафтна архітектура

садово-паркова та ландшафтна архітектура Черкащини

Гельмязів. Садибний парк (Терлецьких)

У минулому місто Гельмязів, знаходиться на правому березі притоки Дніпра р. Супой, та за 3 км від автотраси Київ-Кременчук-Дніпропетрівськ. Окремі згадки про це місто існують в Іпатіївському та Лаврентіївському літописах та датуються першою половиною ХІІ ст., згодом згадується у XIV ст. під назвою Ємесова чи Чемосова.

Прокладенню запроектованої залізничної лінії Золотоноша-Гельмязів-Переяслав-Київ завадили місцеві землевласники. Вони підбурили людей, які розпочали бунти та протести проти будівництва залізниці, тому цей проект так і не був реалізований. У квітні 1923 року Гельмязів став районним центром, але згодом втратив свої повноваження і стратегічне значення.

Розташування

Парк розташований на окраїні села, знаходиться на території колишнього маєтку Терлецьких, який перейшов у спадок від батька, останній власниці баронесі Марії Терлецькій.

Зараз на цій території міститься Гельмязівський психоневрологічний диспансер, який піклується і оберігає цей парк. Нижня частина парку, лугова, знаходиться в долині р. Супой.

Сучасний стан

Територія садиби має доглянутий вигляд та благоустрій. Залишились споруди літнього будинку, канцелярії та господарські будівлі. Нижній парк в незадовільному стані і потребує до себе уваги та реконструкції.

Фотофіксація

Планування

За сучасним адмін. поділом - Золотоніський район
За адмін. поділом ХІХ ст. - Золотоніський повіт


Парк дня


thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail


Цікаве одним рядком

  follow me on Twitter

  Контакти

  Автор проекту:
  Гонца Федір Анатолійович
  - архітектор, науковець.
  Більше інформації доступно тут


  Для швидкого internet-зв'язку використайте Skype

  Skype Me™!

  телефон

  +380 50 538 24 89 (MTC)

  +380 93 654 22 24 (Life)

  Gtalk fedir.gontsa

  e-mail

  http://supergarden.org.ua/