Ландшафтна архітектура

садово-паркова та ландшафтна архітектура Черкащини

Прохорівський садибний парк

Село Прохорівка розташована на березі р. Дніпро за 7 км від м. Канева. На території села, на пагорбах розташований колишній маєток видатного українського вченого М. О. Максимовича - Михайлова Гора. Він тут прожив 30 років, і до нього у різний час приїздили велика кількість видатних людей того часу, серед яких художник-поет Т. Г. Шевченко, письменник М. В. Гоголь, композитор М. В. Лисенко, учений-ґрунтознавець В. В. Докучаєв та багато інших. В 70-ч роках ХХ ст. головний будинок та частина архіву згоріли, разом з багатьма унікальними матеріалами.

Зараз на території парку міститься спортивна база товариства “Динамо”, хоча молоді спортсмени, як і їх керівництво не досить поважно ставляться до цього унікального об'єкту. Значна частина будівель перебуває або в аварійному, або потребує негайного ремонту. На честь річниці М. О. Максимовича, впорядкована лише центральна частина парку, та благоустрій навколо меморіальних об'єктів.

На місті великої оранжереї, розташований стадіон. Значна частина доріг, які вели з гори вниз невпорядковані, чи зазнали руйнацій від зсувів ґрунтів під час дощів.

Збереглися деякі колекції унікальних дерев, та творів садового мистецтва. Багато зрощених дерев унікальних за формою та символічним змістом.

Парк потребує детального вивчення та дослідження, що надасть можливість мати унікальний для відвідування туристичний та культурологічний об'єкт і збереже його для нащадків.

Фотофіксація

Прохорівка
Прохорівка
Прохорівка
Прохорівка
Прохорівка
Прохорівка
Прохорівка
Прохорівка
Прохорівка
Прохорівка
Прохорівка
Прохорівка
Прохорівка
Прохорівка

Планування

За сучасним адмін. поділом – Канівський
За адмін. поділом ХІХ ст. – Переяславський повіт


Парк дня


thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail


Цікаве одним рядком

  follow me on Twitter

  Контакти

  Автор проекту:
  Гонца Федір Анатолійович
  - архітектор, науковець.
  Більше інформації доступно тут


  Для швидкого internet-зв'язку використайте Skype

  Skype Me™!

  телефон

  +380 50 538 24 89 (MTC)

  +380 93 654 22 24 (Life)

  Gtalk fedir.gontsa

  e-mail

  http://supergarden.org.ua/