Ландшафтна архітектура

садово-паркова та ландшафтна архітектура Черкащини

Шполянський садибний парк “Дарівка”

Містечко Шпола розміщене на річці Шпольці в яку впадають декілька маленьких річечок. На кінці XVIII ст. Шпола куплена князем Г. Потемкіним у князя Любомирського. Після смерті Потемкіна землі дісталися одному із спадкоємців - генералу Миколі Висоцькому. Подальші власники: Абаза, Скородуля, Бернардаки, родичі по жіночій лінії.

Парк знаходиться поблизу районної лікарні, в південно-західній частині міста. На території маєтку розташована спеціалізована школа для хворих дітей. Власником, що вплинув на забудову та планування парку маєтку “Дарівка”, був російський князь молдавського походження Абаза, можливо цим пояснюються мотиви декорування паркового фасаду палацу. Навколо паркового партеру ростуть різні за видом липи, також в парку багато унікальних для цієї місцевості порід дерев (бук, тиса та інші). Збереглися господарські споруди кінця ХІХ ст, та садово-паркові скульптури радянської доби, що на жаль, зараз не часто зустрічається. Головна вісь парку розташована під кутом до в'їздної алеї, що є характерним для парків доби романтизму.

Керівництво цього закладу та самі учні дбають про парк та споруди маєтку, що дає змогу не втратити цю унікальну пам'ятку початку ХІХ ст., хоча намагань відібрати у них цей палац достатньо.

Фотофіксація

Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола
Шпола

Планування

За сучасним адмін. поділом – Шполянський район
За адмін. поділом ХІХ ст. – Звенигородський повіт


Парк дня


thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail


Цікаве одним рядком

  follow me on Twitter

  Контакти

  Автор проекту:
  Гонца Федір Анатолійович
  - архітектор, науковець.
  Більше інформації доступно тут


  Для швидкого internet-зв'язку використайте Skype

  Skype Me™!

  телефон

  +380 50 538 24 89 (MTC)

  +380 93 654 22 24 (Life)

  Gtalk fedir.gontsa

  e-mail

  http://supergarden.org.ua/