Ландшафтна архітектура

садово-паркова та ландшафтна архітектура Черкащини

Скотаревський садибний парк

Село Скотареве розташоване за 12 км від м. Шполи. Скотареве відоме з XVI ст. Хутір заснував козак Осадчий козак Скотарь в лісі. У 1824 році у селі був цар Російської Імперії Олександр І у одному із маєтків Дарія Висоцька-Лопухіна пригощала царя і царську свиту званим обідом. У 1842 році генеральша Скородуля продала село відставному титулярному раднику Матвію, Авксентійовичу Белецкому.

У селі є Воздвиженська церква збудована у 1797 році.

Маєток і парк знаходилися в північній частині села, при в'їзді у село з боку села Васильків. Парк розташований на схилах озер, які каскадом спускаються долиною. Композиція алей та зорових вісей свідчить про те, що на місці, де зараз розоране поле був палац та інші головні споруди маєтку. Значна частина парку зруйнована, і важко відслідкувати його композицію. Добре видно, що алеї вздовж берегів ставків мали широкі відкриті простори та мали бути місцем відпочинку та розваг.

Палац та господарські споруди зруйновані 1917 року. Парк зберігся частково. Залишились нижня частина зі ставками та алеями вздовж берегів, деякі композиції верхньої частини парку та місця, де були споглядові майданчики. Значна частина парку зрубана та розорана, для відновлення яких необхідна значна дослідницька та архівна робота.

Фотофіксація

Скотареве
Скотареве
Скотареве
Скотареве
Скотареве
Скотареве

Планування

За сучасним адмін. поділом – Шполянський район
За адмін. поділом ХІХ ст. – Звенигородський повіт

~~DISCUSSION~~


Парк дня


thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail


Цікаве одним рядком

  follow me on Twitter

  Контакти

  Автор проекту:
  Гонца Федір Анатолійович
  - архітектор, науковець.
  Більше інформації доступно тут


  Для швидкого internet-зв'язку використайте Skype

  Skype Me™!

  телефон

  +380 50 538 24 89 (MTC)

  +380 93 654 22 24 (Life)

  Gtalk fedir.gontsa

  e-mail

  http://supergarden.org.ua/