Ландшафтна архітектура

садово-паркова та ландшафтна архітектура Черкащини

Степанці. Cадибний парк

Містечко на берегах річки Росави, що впадає у Рось. Частина Степанців, що лежить по ліву сторону називається Малі Степанці. Землі у маєтку 5180 десятин, приблизно 3000 тисячах мешканців Степанців.

На кінці XVIII століття Степанці належили до великих маєтностей Станіслава Понятовського. На початку XIX століття містечко було куплено і було резиденцією поміщиків Петра і Олександра Турчанинових, з 1817 року містечко належало Федору Ячевському.

У 1845 році Степанці куплені поміщиком Рогозинським для своєї дочки Антоніни Рогозинської. Яка була у шлюбі з Людовіком Клеметійовичем Хамецом. Перед революцією маєтності належали поміщику Розову.

Маєток і парк з оранжереєю, господарчими будівлями був на березі Росави та на невеликій висоті. Парк і маєток зберігся після Великої Вітчизняної війни. Дякуючи, що у приміщенні маєтку була початкова школа.

( запис розмови з колишнім жителем с. Степанці Туренком Олександром Степановичем від 20 березня 2005 року).

Великий лісний масив на півночі села та запруджена річка, утворює велике водоймище. Яке доходить до центра села і після греблі розділяється на три рукава, що утворюють два великих острови. Які тягнуться по річці майже 4 кілометри. Унікальні розливи води річки. Заливні луги створювали неповторний мікроклімат та красиві пейзажні композиції у луговому парку Турченінових.

У великих Степанцях церква називалася на честь святого Василя. У Малих Степанцях церква називалася іменем Різдва Присвятої Богородиці. Обидві церкви дерев’яні. Перша збереглася після Руїн, а друга збудована 1789 року прихожанами.

Фотофіксація

Залишки палацу Розова

Планування


Парк дня


thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail


Цікаве одним рядком

  follow me on Twitter

  Контакти

  Автор проекту:
  Гонца Федір Анатолійович
  - архітектор, науковець.
  Більше інформації доступно тут


  Для швидкого internet-зв'язку використайте Skype

  Skype Me™!

  телефон

  +380 50 538 24 89 (MTC)

  +380 93 654 22 24 (Life)

  Gtalk fedir.gontsa

  e-mail

  http://supergarden.org.ua/