Ландшафтна архітектура

садово-паркова та ландшафтна архітектура Черкащини

Сунківський садибний парк

Сунки розташоване на схід за 9 км від м. Сміла. Село належало С. М. Раєвській, яке вона успадкувала у свого батька, генерала кавалерії М. М. Раєвського двоюрідного онука князя Г. Потемкіна. Маєток і парк Раєвських знаходився недалеко від церкви на горі, яка височить серед села.

Згодом маєток перейшов у спадок князям Яшвіль. Княгиня Наталія Григорівна (Філіпсон) Яшвіль (1961-1939) у кінці ХІХ ст збудувала парк та маєток в урочищі Княгинено (Вороніне). У закритому з усіх сторін урочищі чудовий мікроклімат та розкішний парк зі ставками. Тут 9 літ жив та працювам відомий російський художник М.В. Нестеров.

Княгиня Яшвіль (Філіпсон) збудувала свою садибу та розкішний парк в урочищі Вороніне (Княгинине) до якого зараз краще доїхати зі сторони х. Шевченко, Плескачівської сільради.

В закритому з усіх сторін урочищі чудовий мікроклімат, що надавало змогу вирощувати виноград, залишки якого зустрічається як на садибних ділянках так і на території самого парку, де зараз дачний кооператив.

Тут близко 9 років, кожного літа бував видатний російський художник Нестеров. Багато було інших російських та польських художників. Княгиня заснувала в Сунках чудові художні промисли, які експортували всією Европою.

Планування

За сучасним адмін. поділом – Смілянький
За адмін. поділом ХІХ ст. – Черкаський повіт

~~DISCUSSION~~


Парк дня


thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail


Цікаве одним рядком

  follow me on Twitter

  Контакти

  Автор проекту:
  Гонца Федір Анатолійович
  - архітектор, науковець.
  Більше інформації доступно тут


  Для швидкого internet-зв'язку використайте Skype

  Skype Me™!

  телефон

  +380 50 538 24 89 (MTC)

  +380 93 654 22 24 (Life)

  Gtalk fedir.gontsa

  e-mail

  http://supergarden.org.ua/