Містечко лежить у долині, оточеній з всіх сторін лісом та високими горами, що мають висоту над рівнем моря 202 метри. Через долину протікає маленька річечка, що впадає у річку Росаву на віддалі 25 кілометрів від Канева.
Вотчина маєтність полковника гвардії Августа Йосиповича Понятовського, сина графа Йосипа Понятовського – власника Шендеровського маєтку. Входили села Мельники, Голяки, Ключники, Таганчанська-Буда.
Грунти чорноземні, під лісом – глинисті. У селі є шість невеликих ставків, де водиться мілка риба. У селі багато колодязів. Біля будинку господаря колодязь глибиною 4 сажені, а другий 11 саженів.
У селі є суконна фабрика початок якій положив батько власника полковник Йосип Ігнатович Понятовський у 1806 році. Фабрика була краща у Київській губернії.
Урочище Королевино, жила королева с народом і великими багатствами поселилася у Таганчі, збудувала замок, розвела сади, і зігнала багато людей своїми військами. Легенда про королевин городок, його осаду у Л. Похилевича ст. 346.
1849 полковник Понятовський збудував нову камінну церкву з дзвіницею і забезпечив хорошою утвар’ю.
Парк і маєток Понятовських розмістився на південному березі ставка. Від ставка на північ, майже до села Беркозівка був розміщений парк.
Графський сад знаходиться у центрі села, там була тюрма , колонія за радянські часи, нині там будинок культури та орендований заклад під завод.
Парк розмістився на схилі, займав площу більше 5 гектарів
Був огороджений високим цегельним забором. У парку було дуже красиво, росли листяні дерева, а навпроти за ставком на бугрі був сосновий ліс. У будинку графа була середня школа до війни. До маєтку був під’їзд з траси Канів–Корсунь.
Рельєф села Таганча нагадує європейські пейзажі дуже подібні до пейзажів Швейцарії.
Маєток графів Понятовських знаходився у центрі містечка.
Велика територія, загороджена камінним забором. Будинок двоповерховий довгий приблизно метрів 100 розмістився на віддалі 50 метрів від головної дороги. геометричний партер вів до головного входу у будинок. Будинок красивий виконаний з цегли з фігурними рельєфами характерними для середини 19 століття. За будинком господарчі споруди і великий сад–парк з листопадними деревами. Вся територія маєтку була огороджена високим цегельним забором.
Навпроти маєтку великий ставок, за ставком гори покриті сосновим лісом.
Окрім православної церкви у селі був костел, там був ксьонз. Який поїхав перед першою світовою війною приблизно 1910-1912 році.
Недалеко від маєтку був базар, лікарня, аптека.
Текст підготувала Тамара Гордова.