Ландшафтна архітектура

садово-паркова та ландшафтна архітектура Черкащини

Цей сайт створювався з метою подолання інформаційного вакууму відносно існуючих та забутих пам'яток ландшафтної архітектури Черкащини.

На початок досліджень була відома незначна кількість пам'яток, мабуть лише ті, які мали статус пам'яток архітектури. На цей час вже відомо більше 300 об'єктів садово-паркового мистецтва XVII-XX століть і число їх постійно збільшується.

Проект загалом має пізнавальний характер і не є енциклопедією з ландшафтної архітектури Черкащини. Це лише малий крок до подальших досліджень та аналітичних роздумів, які маю надію, в свою чергу створять нові перспективи взаємних стосунків та співпраці, сприятиме розвитку туризму та мистецтва, стане комунікативним елементом між архітекторами, краєзнавцями, істориками, митцями і людьми, яким це не байдуже.

За допомогу у підготовці матеріалу розміщеного на сайті, щиро дякую людям, які є патріотами свого краю.

Допоможіть дитячому конкурсу

Доброго дня Шановні!

Звертаюсь до Вас з проханням допомоги І-му обласному конкурсу з образотворчого мистецтва для талановитих дітей та молоді “Таланти твої, Черкащино”.

Обласна громадська організація “Світовид” ініціювала проведення конкурсу з образотворчого мистецтва “Таланти твої, Черкащино”. Конкурс створений з метою об'єднання талановитої молоді навколо любові до рідного краю, глибокого пізнання історії, мистецтва та культури українського народу.

Це єдиний дитячий обласний конкурс мистецького спрямування!

Перший етап успішно пройшов в Черкаському обласному краєзнавчому музеї, участь взяли 93 молоді митці віком від 10 до 21 року, члени журі визначили 51 фіналіста другого туру.

Другий тур проходитиме на туристичній базі “Придніпровська” с. Чапаєвка, 25-26 червня 2009 року. Пленер для учасників, екскурсії, урочисте нагородження лауреатів та володаря Гран-прі конкурсу, вручення цінних призів та подарунків фіналістам все це програма подій нашого конкурсу “Таланти твої Черкащино”.

Ви можете зробити подарунок фірмової продукції переможцям конкурсу!

Уповноважені представники підприємств, організацій та установ запрошуються на оцінювання художніх робіт та визначення заохочувальних відзнак фіналістів конкурсу.

Також допомогти у реалізації масштабного проекту “ТАЛАНТИ ТВОЇ, ЧЕРКАЩИНО” Ви можете зробивши благодійний внесок на рахунок:

Одержувач платежу- Черкаська обласна громадська організація “Світовид”
Черкаське ГРУ Приватбанку в м. Черкаси
МФО - 354347
Код банку - 22792510
ЄДРПОУ - 36196511
Р/р - 26003060190668
Призначення платежу — благодійний внесок

Отримати прес-реліз у вигляді PDF-файлу для друку

сайт громадської організації Світовид

З Повагою, Федір Гонца

Чекайте на реконструкцію

Сайт зараз перебуває в занедбаному стані і тривалий час не поновлюється, але скоро його очикує масштабна реконструкція, кольорові фото, каталогізація, та інші принади нормального сайту :) Поки що, через технічі перешкоди важко оновлювати інформацію. Але процес перетворень вже йде! Але лишилось ще трошки, надіюсь на ваше розуміння і терпіння.

Дякую

Класифікація Черкаських парків

Черкаський виконавчий комітет затвердив «Концепцію розвитку парків та скверів міста». За цією стратегією усі 15 зелених зон Черкас матимуть окремий статус, призначення, аудиторію.


Навожу прямий текст публікації:

Відтепер кожен парк і сквер Черкас стане унікальним і розвиватиметься за правилами. Черкаський виконавчий комітет затвердив «Концепцію розвитку парків та скверів міста». За цією стратегією усі 15 зелених зон Черкас матимуть окремий статус, призначення, аудиторію.

– Усі парки і сквери будуть поділені на чотири види: культури та відпочинку, меморіальні, дендропарки, лісопарки та інші парки, – говорить ініціатор концепції, директор КП «Дирекція парків» Олександр Радуцький. – Такий поділ допоможе визначити роль зелених зон у просвітницькій роботі та організації культурного дозвілля, а відтак – реальні перспективи їхнього розвитку.До того ж, це дасть змогу «Дирекції парків» через деякий час перейти на самоокупність підприємства за рахунок залучення приватних структур. Тобто взагалі відмовитись від коштів з міського бюджету.

Для такого розвитку парків та скверів міста слід остаточно визначити межі парків та скверів, оформити правовстановлюючі документи на земельні ділянки, завершити інвентаризацію матеріальних цінностей та зелених насаджень, розробити проекти реконструкції парків та скверів з урахуванням задоволення соціальних потреб мешканців міста.

– Для кожного парку та скверу ми розробимо індивідуальну програму, за якою визначимо окреме переобладнання споруд та атракціонів, літніх концертних майданчиків, елементів благоустрою тощо. І за цим планом визначимо які масові заходи там проводити, як організовувати дозвілля містян, туристів, – каже Олександр Радуцький. – Таким чином «Дирекція парків» хоче позиціонування Черкаси як унікальну культурно-рекреаційну територію України, одиніз центрів індустрії розваг і туризму Черкащини. Зацікавити туристів і підвищити зайнятість місцевого населення шляхом створення нових робочих місць.

Ще одним головним аспектом є удосконалення ландшафтної складової парків та скверів. Акцент робитиметься на збереженні природних багатств, висадженні нових культур дерев, кущів.

Невже Черкаські парки нарешті оживуть?

Мерія також зробила класифікацію парків міста Черкаси, це такі визначення:

Розподіл парків

Парк «50-річчя Жовтня» – лісопарк; парк культури та відпочинку
Парк «Перемога» – меморіальний; парк культури та відпочинку
Парк «Казка» – парк культури та відпочинку
Дитячий парк – парк культури та відпочинку
Парк «Сквер Хіміків» – парк культури та відпочинку
Парк ім. Б.Хмельницького – меморіальний
Парк «Долина троянд» – дендропарк; парк культури та відпочинку
Набережна («Митниця» – І черга) – парк культури та відпочинку
Сквер «Юність» – дендропарк; парк культури та відпочинку
Сквер по вул. Хрещатик – парк культури та відпочинку
Сквер «Надії» – дендропарк
Парк «Соснівський» – лісопарк
Сквер ім. Сержанта Смірнова – парк культури та відпочинку
Сквер «Козацький» – парк культури та відпочинку
Сквер «Дніпровський» – парк культури та відпочинку

Цікава класифікація, але вже хай буде хоч яка, але буде.

Пряме посилання на новину У Черкасах парки «житимуть» по-новому

<< Newer entries | Older entries >>


Парк дня

smila_bobrinskiy

Пруд, озеро, река вид делают прекрасным.
Используйте же их! Они обогатят
Гармонией, душой, поэзией ваш сад!

Жак Делиль.Сады, Песнь Первая. 1782.

~~DISCUSSION:off~~


thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail


Цікаве одним рядком

  follow me on Twitter

  Контакти

  Автор проекту:
  Гонца Федір Анатолійович
  - архітектор, науковець.
  Більше інформації доступно тут


  Для швидкого internet-зв'язку використайте Skype

  Skype Me™!

  телефон

  +380 50 538 24 89 (MTC)

  +380 93 654 22 24 (Life)

  Gtalk fedir.gontsa

  e-mail

  http://supergarden.org.ua/