Ландшафтна архітектура

садово-паркова та ландшафтна архітектура Черкащини

Черкаський міський парк “Соснівка”

Парк “Соснівка” заснований 1903 року на базі існуючого соснового масиву. Ця територія відведена княгинею Е. Балашевою під будівництво літніх дач. Деяка частина дач побудована, зроблений благоустрій парку, алей, паркових споруд.

У 60-х роках ХХ ст. парк реконструювали, і до середини 80-х він існував як парк культури та відпочинку, працювала естрада, літній кінотеатр, атракціони. Згодом парк занехаяли.

Композиція парку складається з декількох частин. Центральна частина парку, займає квартал в забудові, та виконана в характерній манері для міських парків кінця ХІХ ст, з наскрізними алеями та радіальною композицією, в центрі з павільйоном в якому грав у вихідні дні та свята оркестр.

Друга частина парку, більш пейзажна знаходиться на високому березі Дніпра, має гірський характер та величні краєвиди та мальовничі узвози. Поєднуються ці дві частини широкою дорогою-алеєю – головною композиційною віссю всієї забудови цього району, вона йде перпендикулярно Дніпру, майже симетрично відносно забудови.

Зараз парку та будинкам зі столітньою історією загрожує повна руйнація, у зв'язку з планами на забудову цієї території та не патріотичними настроями влади. Місцеве населення з обуренням сприймає ці події, відбуваються страйки та мітинги, створений комітет з охорони пам'ятки, але на цей час питання по збереженню цього унікального комплексу не вирішені.

Фотофіксація

головна алея
Одна з дач
композиція з сосни
Залишки сходів
залишки фонтану
паркова галявина
паркова галявина

Планування

За сучасним адмін. поділом – Черкаський
За адмін. поділом ХІХ ст. – Черкаський повіт

~~DISCUSSION~~


Парк дня


thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail


Цікаве одним рядком

  follow me on Twitter

  Контакти

  Автор проекту:
  Гонца Федір Анатолійович
  - архітектор, науковець.
  Більше інформації доступно тут


  Для швидкого internet-зв'язку використайте Skype

  Skype Me™!

  телефон

  +380 50 538 24 89 (MTC)

  +380 93 654 22 24 (Life)

  Gtalk fedir.gontsa

  e-mail

  http://supergarden.org.ua/